Durván felpörgött a kínai gazdaság
A korábban becsültnél nagyobb mértékben bővült a kínai gazdaság 2010-ben, elsősorban az ipari termelés lendületes növekedésének hatására - közölte szerdán a kínai statisztikai hivatal.
A korábban becsültnél nagyobb mértékben bővült a kínai gazdaság 2010-ben, elsősorban az ipari termelés lendületes növekedésének hatására - közölte szerdán a kínai statisztikai hivatal.
A kínai miniszterelnök, Ven Csia-pao egy hétfői televíziós interjúban először utalt arra, hogy a hivatalos inflációs célként megjelölt 4,0 százaléknál magasabb lehet 2011-ben a fogyasztói árak emelkedésének üteme Kínában.
Kínában 34 havi csúcsra, 5,5 százalékra emelkedett az infláció májusban a kedden megjelent adatok szerint.
Nagyfokú elégedettségének adott hangot csütörtökön pekingi megbeszéléseivel kapcsolatban Christine Lagarde francia pénzügyminiszter, aki indul a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatói székéért.
Kína tovább növelte előnyét az Egyesült Államokkal szemben a megújuló energiaprojektek legvonzóbb országainak listáján. A tavaly augusztus óta a rangsor élén álló Peking jelentős mértékű állami támogatással segíti a zöld energia szektort, amivel versenytársainak felháborodását váltja ki a nemzetközi piacon.
A kínai jegybank növeli a kamatpolitika szerepét az infláció elleni küzdelemben.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) legfrissebb előrejelzése szerint a kínai gazdaság a vártnál jóval korábban, már 2016-ban le fogja előzni az Egyesült Államokét - jelentette hétfőn a The Wall Street Journal érdekeltségébe tartozó MarketWatch gazdasági portál.
Meglepetésre hiánnyal zárt februárban a kínai külkereskedelem, ráadásul a 7,3 milliárd dolláros deficit hét éve a legnagyobb havi hiány. Utoljára tavaly márciusban volt deficites a kínai külkereskedelem.
A Financial Times (FT) beszámolója szerint Kína tárgyalásokat folytat a Panama-csatornának alternatívát jelentő szállítási útvonal kiépítéséről, amely Kolumbia atlanti és pacifikus partját kötné össze, méghozzá vasútvonallal. Bogotában azt remélik, hogy a fejlemények segítenek az amerikai-kolumbiai szabadkereskedelmi megállapodás tető alá hozásában is.
Kínában nagy meglepetésre kamatot emelt a központi bank, bő egy hónapon belül már másodszor az infláció fékezése céljából.
A kínai gazdasági expanzió sokakat megrémít, akik a fejlett országokban a munkahelyek tömeges elvesztését és egy olyan piaci verseny eljövetelét vizionálják, amelyben csak veszíthetünk. Frissen publikált kutatások azonban ellentmondani látszanak ennek.